Neverte výmyslom o tvárových cvičeniach

Tvárové cvičenia sa dnes stávajú stále viac obľúbenými, a to rovnako u mužov aj u žien, ktoré sa snažia vyzerať mladšie. Existuje však mnoho výmyslov a mýtov ohľadom týchto cvičení. Poďme teda oddeliť fakty od fikcie.

zena v strednom vekuPre tých, ktorí ešte nepočuli o joga tvárových cvičeniach – sú to rôzne techniky používané na rôznych častiach tváre a krku s účelom posilnenia ochabujúcej kože, eliminovania dvojitej brady, revitalizácie farby pokožky, celkového spevnenia krku a vyhladenia tváre a vrások. Niektoré programy tvárových cvičení zahŕňajú izometrické princípy a iné implementujú masážne techniky s použitím končekov prstov.

V nasledujúcich riadkoch vám ponúkame niekoľko zaujímavých vecí týkajúcich sa tvárových cvičení:

Mýtus: štruktúru tváre môžete zmeniť pomocou plastickej chirurgie, ale nie pomocou systému tvárových cvičení

Fakt: do určitej miery môžete zmeniť štruktúru tváre využívaním faceliftingových cvičení, no nie je to tak rýchle a drastické, ako plastická operácia. Ak sa sústredíte na konkrétne oblasti, ako napríklad cvičenia pre líca, tie sa časom pekne vyplnia. Ak sa zameriate na kruhy pod očami, tie časom zmiznú a vaša tvár bude celkovo vyzerať mladšie. Avšak, tvárová joga nemá účinok pri korekcii vrodených chybičiek na tvári alebo pri korekcii poškodení tváre vplyvom nehody.

Mýtus: chirurgické odrezanie uvoľnenej kože pre spevnenie krku, lifting ochabujúcej kože a visiacej pokožky, a vyriešenie problému s dvojitou bradou je lepšie, než snaživé masírovanie týchto oblastí

Fakt: chirurgický lifting ochabujúcej kože je len dočasným riešením. Po krátkom čase bude stav rovnaký a znova budete musieť podstúpiť operáciu, čo vás bude samozrejme aj niečo stáť. Cvičenia tváre a krku vám pomôžu zachovať kožu dlhodobo pevnú a natiahnutú, bez akéhokoľvek zásahu.

Mýtus: svojpomocné nechirurgické faceliftingy nie sú tak účinné, ako profesionálna plastická chirurgia

Fakt: využitie služieb plastickej alebo kozmetickej chirurgie je radikálnym riešením, ktoré zasahuje do prirodzených línií tela a jeho uzlových bodov. Tvárové cvičenia sú jemné, neinvazívne, podporujú telesnú energiu a prúdenie krvi.

Mýtus: systém tvárových cvičení sa musí vykonávať každý deň a je navyše veľmi komplikovaný na zapamätanie všetkých techník a bodov. Takisto je časovo náročný

Fakt: faceliftingové cvičenia sa odporúča vykonávať denne, približne 20 minút. Na tvári a krku má človek asi 20 miest, ktoré je vhodné masírovať. Jednému miestu sa teda môžete venovať približne jednu minútu, čo bude bohato stačiť. Obvykle sú tieto miesta v tých istých bodoch, ktoré sa využívajú aj v rámci akupunktúry. Navyše, ak si budete jemne masírovať aj pokožku hlavy, môžete si tým urýchliť rast vlasov a zabrániť ich vypadávaniu.

Mýtus: faceliftingové cvičenia sú bolestivé alebo môžu poškodiť dutiny

Fakt: tvárové cvičenia je potrebné aplikovať silno, končekmi prstom, na veľmi konkrétne tlakové body. Silno však neznamená s takou silou, ktorá by vám spôsobila nepohodlie alebo bolesť. Počas prvých dní môžete pociťovať upchávanie nosa, keďže budete masírovať oblasti v blízkosti nosových dutín. Je to prirodzená reakcia tela, ktorá sa následne rýchlo stratí.

Mýtus: tvárová joga alebo cvičenia neprodukujú lepšie výsledky než krémy, mlieka, botox, laserové ošetrenia alebo ako denné návyky starostlivosti o pokožku s účelom vyhladenia vrások pri očiach, línií z usmievania a línií na čelebabicka s vraskami

Fakt: Mlieka a krémy sú skvelé v rámci dlhodobej starostlivosti o pokožku a dokonca je ich používanie odporúčané spolu s vykonávaním joga tvárových cvičení. Týka sa to hlavne krémov. Botox a iné umelé metódy ponúkajú rýchlu nápravu chybičiek, no táto metóda môže byť pre telo človeka škodlivá. Tvárová joga nemá žiadne negatívne vplyvy. Jej hlavným cieľom je spomalenie starnutia.

Predtým, než miniete peniaze a podstúpite riziko operácie, vyskúšajte si program tvárových cvičení. Nebude vás stáť takmer nič a je to navyše veľmi silný nástroj k tomu, aby vaša pokožka vyzerala opäť mlado. Celý proces môže trvať len niekoľko týždňov!

V našich ďalších článkoch sa venujeme aj problematike kráse zubov a mihalníc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *